Urartian

Date Competition Round Player(s) Score Opponent(s) Opposing Army
2012-09-15 Central London 2012 1 Chris Jolley

0.00 - 25.00 Mike Bennett

Hittite Empire
2012-09-15 Central London 2012 1 Jon Smith

12.00 - 13.00 Gordon Garrard

Early Carthaginian
2012-09-15 Central London 2012 2 Jon Smith

15.00 - 10.00 Max Usher

Early Northern Barbarians
2012-09-15 Central London 2012 2 Chris Jolley

25.00 - 0.00 Dave Saunders

Hyksos
2012-09-15 Central London 2012 3 Chris Jolley

0.00 - 25.00 Tim Child

Later Mycenean and Trojan War
2012-09-15 Central London 2012 3 Jon Smith

13.00 - 12.00 Mike Pickering

Minoan and Early Mycenaean
2012-09-15 Central London 2012 4 Jon Smith

11.00 - 14.00 Ian Mackay

Neo-Assyrian Empire
2012-09-15 Central London 2012 4 Chris Jolley

25.00 - 0.00 Gordon Garrard

Early Carthaginian
2012-09-30 RINIWA League Leinster 2012 1 Michael Hession

15.00 - 10.00 Tony Kelly

Minoan and Early Mycenaean
2012-09-30 RINIWA League Leinster 2012 2 Michael Hession

14.00 - 11.00 Jan van Embden

Early Carthaginian
2012-09-30 RINIWA League Leinster 2012 3 Michael Hession

23.00 - 2.00 Michael Whelan

Early Northern Barbarians
2012-09-30 RINIWA League Leinster 2012 4 Michael Hession

13.00 - 12.00 Rob Brennan

Vedic Indian
2012-09-30 RINIWA League Leinster 2012 5 Michael Hession

25.00 - 0.00 Brian Ronayne

Kushite Egyptian
2013-04-13 Torino 2013 1 Nikola Begovic

11.00 - 14.00 Giorgio Barberis

Later Amorite: Old Babylonian and Old Assyrian Period
2013-04-13 Torino 2013 1 Davide Mura

13.00 - 12.00 Marco Boniardi

Later Amorite: Old Babylonian and Old Assyrian Period
2013-04-13 Torino 2013 2 Davide Mura

14.00 - 11.00 Nikola Begovic

Urartian
2013-04-13 Torino 2013 2 Nikola Begovic

11.00 - 14.00 Davide Mura

Urartian
2013-04-13 Torino 2013 3 Nikola Begovic

17.00 - 8.00 Enzo Megale

Lydian
2013-04-13 Torino 2013 3 Davide Mura

11.00 - 14.00 Giorgio Barberis

Later Amorite: Old Babylonian and Old Assyrian Period
2013-04-13 Torino 2013 4 Nikola Begovic

2.00 - 23.00 Diego Zulich

Kimmerian, Skythian or Early Hu
2013-04-13 Torino 2013 4 Davide Mura

10.00 - 15.00 Luciano Marchisio

Neo-Assyrian Empire
2013-09-28 Derby Worlds 2013 1 Neil Sutherland

12.00 - 13.00 Peter Haines

Kushite Egyptian
2013-09-28 Derby Worlds 2013 2 Neil Sutherland

2.00 - 23.00 Mike Bennett

Hittite Empire
2013-09-28 Derby Worlds 2013 3 Neil Sutherland

13.00 - 12.00 Gordon Harrow

Early Hoplite Greek
2013-09-28 Derby Worlds 2013 4 Neil Sutherland

0.00 - 25.00 Ian Austin

Hittite Empire
2014-11-15 Warfare 2014 15mm Sea of Grass 1 Steve Rathgay

25.00 - 0.00 Findlay Schofield

Seleucid
2014-11-15 Warfare 2014 15mm Sea of Grass 2 Steve Rathgay

14.00 - 11.00 Thom Richardson

Kimmerian, Skythian or Early Hu
2014-11-15 Warfare 2014 15mm Sea of Grass 3 Steve Rathgay

12.00 - 13.00 Tim Madeley

Neo-Assyrian Empire
2014-11-15 Warfare 2014 15mm Sea of Grass 4 Steve Rathgay

15.00 - 10.00 Chris Jolley

Thracian
2018-03-11 ITC 2018 1 Marco Mondin

23.00 - 2.00 Riccardo Marchesi

Neo-Babylonian
2018-03-11 ITC 2018 2 Marco Mondin

12.00 - 13.00 Paolo Vigano

Neo-Assyrian Later Sargonid
2018-03-11 ITC 2018 3 Marco Mondin

11.00 - 14.00 Stefano Rosin

Neo-Babylonian
2018-03-11 ITC 2018 4 Marco Mondin

22.00 - 3.00 Juergen Bohn

Neo-Assyrian Empire
2021-10-17 Brian Boru 2021 1 Michael Hession

10.00 - 15.00 Richard Aynsley

Minoan and Early Mycenaean
2021-10-17 Brian Boru 2021 1 Tim Madeley

0.00 - 25.00 Juergen Bohn

Warring States and Ch'in Chinese
2021-10-17 Brian Boru 2021 2 Michael Hession

22.00 - 3.00 Tommy Worden

Early Libyan
2021-10-17 Brian Boru 2021 2 Tim Madeley

18.00 - 7.00 Donal Coghlan

Alexandrian Imperial
2021-10-17 Brian Boru 2021 3 Michael Hession

12.00 - 13.00 William Coughlan

Marian Roman
2021-10-17 Brian Boru 2021 3 Tim Madeley

3.00 - 22.00 David Houston

Hittite Empire
2021-10-17 Brian Boru 2021 4 Michael Hession

3.00 - 22.00 Tony Bergin

New Kingdom Egyptian
2021-10-17 Brian Boru 2021 4 Tim Madeley

13.00 - 12.00 - BYE -

N/A
2023-10-15 LGT Teams 15mm 2023 1 Marc Priest

0.00 - 25.00 Greg Mann

Neo-Assyrian Later Sargonid
2023-10-15 LGT Teams 15mm 2023 2 Marc Priest

9.00 - 16.00 David Pallin

Later Mycenean and Trojan War
2023-10-15 LGT Teams 15mm 2023 3 Marc Priest

14.00 - 11.00 Richard Darby

Later Mycenean and Trojan War
2023-10-15 LGT Teams 15mm 2023 4 Marc Priest

7.00 - 18.00 David Houston

Cilician Armenian
2024-01-13 Milton Keynes One Dayer 2024 1 Dick Scholefield

13.00 - 12.00 John Fletcher

Western Chou and Spring and Autumn Chinese
2024-01-13 Milton Keynes One Dayer 2024 2 Dick Scholefield

1.00 - 24.00 Ian Sims

Neo-Assyrian Empire
GDPR Notice: This website contains limited amounts of personal information i.e. your first and last name, and scores of DBMM games that you have been involved in. If you do not wish your name to appear in this website, please email me and I will anonymise your details so that your name does not appear on the website. The match details will need to remain so that your opponent can continue to gain credit for the game you played. If you would like a complete list of all the data that we hold on you in this website, please search for yourself in the 'Players' section - this will contain all the details.
Page generation time was 0.1065 seconds